Szymon Marciniak poprowadzi towarzyski hit

Szymon Marciniak, który ostatnio nie miał dobrej passy w LOTTO Ekstraklasie, poprowadzi towarzyskie spotkanie Holandia - Belgia. Mecz odbędzie się 9 listopada w Amsterdamie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gromy na sędziego z Płocka posypały się przede wszystkim po ligowym hicie, w którym Legia pokonała Lecha Poznań 2:1. Decydującego gola w doliczonym czasie gry zdobył Kasper Hamalainen, ale Fin w momencie podania znajdował się na metrowym spalonym. Arbiter nie dopatrzył się złamania reguł i bramkę uznał. Po spotkaniu zawieszono sędziego liniowego, Pawła Sokolnickiego.

Kontrowersje pojawiły się także po meczu Cracovia - Jagiellonia. Marciniak podyktował dwa rzuty karne, oba wątpliwe. W ostatniej kolejce otrzymał wolne, ale - jak donosi portal WP Sportowe Fakty - nie była to żadna kara, a jedynie chęć dania mu odpoczynku.

Mimo nie najlepszej passy 35-latek znów zyskał uznanie UEFA i w najbliższą środę poprowadzi hitowe starcie pomiędzy Holandią i Belgią.

W tym sezonie Marciniak był rozjemcą w dwóch meczach Ligi Mistrzów - Atletico Madryt z Bayernem Monachium i Olympique Lyon z Juventusem.

Radio ZET/Sportowe Fakty/KS

Więcej: