Tałant Dujszebajew pozostanie trenerem polskich piłkarzy ręcznych

Tałant Dujszebajew nadal pracować będzie z polską reprezentacją piłkarzy ręcznych. Niebawem ma podpisać kontrakt, który obowiązywać będzie przez cztery kolejne lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O pozostaniu szkoleniowca na stanowisku poinformował tuż po Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

- Do końca roku ma zostać opracowana strategia na najbliższe osiem lat, bo tak daleko sięgają plany władz ZPRP. Do nich trzeba zaliczyć wzmocnienie roli trenerów zespołów narodowych. Zarówno Leszek Krowicki jak i Tałant Dujszebajew, z którym wkrótce ma zostać przedłużona umowa, mają pod opiekę dostać również kadry B. Szkoleniowcy mają mieć wpływ na skład personalny tych zespołów - czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W rozmowie z Onetem Tałant Dujszebajew zdradził, że podpisze umowę na cztery kolejne lata, a jego głównym celem będzie przygotowanie kadry do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Pod jego wodzą biało-czerwoni zajęli w tym roku 4. miejsce na IO w Rio de Janeiro. Następny ważny turniej reprezentacja rozegra już na początku 2017 roku we Francji, gdzie odbędą się mistrzostwa świata.

Radio ZET/AN

Więcej: