Tęczowe logo Premier League. Liga angielska walczy z homofobią

W najbliższej kolejce Premier League piłkarze wszystkich klubów wybiegną na murawę w tęczowych sznurówkach. Liga angielska po raz kolejny włączyła się w akcję "Rainbow Laces".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z tej okazji zmieniono także logo ligi na tęczowe, a na meczach wyświetlane będą specjalnie przygotowane na tę okazję banery.

Akcja "Rainbow Laces" to wspólne przedsięwzięcie Premier League i organizacji Stonewall. Ma na celu walkę z homofobią i wyrażenie solidarności ze środowiskami LGBT, a także wsparcie homoseksualnych i biseksualnych piłkarzy. W ten sposób jedna z najlepszych lig piłkarskich świata chce podkreślić, że piłka nożna jest sportem dla wszystkich, w którym nie ma miejsca na uprzedzenia i nietolerancję.

- Kampania jest podsumowaniem tego, co kluby robią, by promować inkluzywność i różnorodność na swoich stadionach i w ogóle w sporcie. Poprzez wspieranie i dołączenie do kampanii chcemy pokazać, że ludzie LGBT są ważną i integralną częścią naszej społeczności - mówi szef Premier League, Richard Scudamor.

Akcja "Rainbow Laces" organizowana jest od 2013 roku. Biorą w niej udział wszystkie kluby w Anglii, także z niższych lig.

Radio ZET/TVN24/KS