Wielka rywalka Justyny Kowalczyk, Therese Johaug, na dopingu!

Therese Johaug, najlepsza obok Marit Bjoergen norweska biegaczka narciarska i jedna z największych rywalek Justyny Kowalczyk, została przyłapana na stosowaniu dopingu! W jej organizmie wykryto steryd anaboliczny o nazwie clostebol.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jestem załamana, ta sytuacja jest dla mnie nierealna - przekazała siedmiokrotna mistrzyni świata i dwukrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata. Jak tłumaczyła, steryd znajdował się w kremie na oparzenia o nazwie Trofodermin. - Uważam, że to jest niesprawiedliwe, choć oczywiście zdaję sobie sprawę z obowiązków, jakie do mnie należą, czyli do kontrolowania tego, czego używam, jeżeli chodzi o środki medyczne - powiedziała.

Swojej podopiecznej bronił lekarz norweskiej kadry, Fredrik S. Bendiksen. - Ona jest bardzo ostrożną zawodniczką. Teraz najważniejszą rzeczą będzie dla mnie, by zrobić wszystko, co możliwe, żeby nie została ukarana za to niedopatrzenie - wyznał.

Pozytywny wynik dały próbki pobrane od Johaug we wrześniu podczas zgrupowania wysokogórskiego. Na razie nie wiadomo, czy zostanie ukarana, ale nieoficjalnie mówi się, iż może zostać zdyskwalifikowana na rok bądź dwa lata.

Radio ZET/KS

Więcej: