Therese Johaug zawieszona (na razie) na dwa miesiące

Therese Johaug została zawieszona w prawach zawodniczki przez Norweską Agencję Antydopingową na dwa miesiące. Kara niemal na pewno zostanie rozszerzona.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W organizmie największej - obok Marit Bjoergen - gwiazdy norweskich biegów narciarskich wykryto steryd anaboliczny o nazwie clostebol. Substancja znajdowała się w maści na oparzenia słoneczne, którą zawodniczka zastosowała z polecenia lekarza kadry Fredrika Bendiksena podczas zgrupowania we włoskim Livigno.

Johaug przekonuje, że jest niewinna i nie chciała dobrowolnie poddać się karze, bo to oznaczałoby w praktyce przyznanie się do stosowania dopingu. Na razie decyzję w jej sprawie podjęła Norweska Agencja Dopingowa, która zawiesiła 28-latkę na dwa miesiące (do 18 grudnia). W tym czasie ma zapaść ostateczny werdykt co do długości kary. Oznacza to, że zawodniczka na pewno straci początek sezonu.

Theresie Johaug, multimedalistce olimpijskiej i wielokrotnej mistrzyni świata, a także dwukrotnej zdobywczyni Kryształowej Kuli, grozi 2-letnia dyskwalifikacja.

Radio ZET/KS

Więcej: