Tomasz Zieliński może otrzymać medal IO w Londynie

Tomasz Zieliński, który w olimpijskim konkursie podnoszenia ciężarów w kat. 94 kg w Londynie zajął 9. miejsce, może otrzymać brązowy medal. Wszystko przez wpadki dopingowe aż sześciu poprzedzających go zawodników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatnim sztangistą, którego przyłapano na stosowaniu niedozwolonych środków, jest trzeci zawodnik tamtej imprezy, Mołdawianin Anatolij Ciricu. Wcześniej o podobne praktyki oskarżono Kazachów Ilję Iljina (złoty medalista) i Ałmasa Uteszowa, Rosjan Aleksandra Iwanowa (srebrny medalista) i Andrieja Demianowa oraz Azera Intigama Zairowa.

Przeciwko całej szóstce toczy się postępowanie dyscyplinarne, ale wszystko wskazuje na to, że wszyscy zostaną zdyskwalifikowani. To będzie oznaczało, że po brązowy krążek sięgnie Tomasz Zieliński.

Zmianie ulegnie całe podium. Mistrzem olimpijskim zostanie Irańczyk Saeid Mohammadpourkarkaragh (5. w konkursie), a wicemistrzem Koreańczyk Kim Min-jae (8. miejsce).

Paradoksalnie Tomasz Zieliński sam ma teraz problemy z dopingiem. Tuż przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro, już w wiosce, potwierdzono, że polski sztangista stosował zabroniony nandrolon, w związku z czym został wyrzucony z kadry. Podobny los spotkał jego brata, mistrza olimpijskiego z Londynu w kat. 85 kg, Adriana.

Radio ZET/Przegląd Sportowy/KS

Więcej: