US Open: Gael Monfils zniszczył... kortowy zegar [WIDEO + ZDJĘCIA]

Francuski tenisista Gael Monfils w meczu 1. rundy wielkoszlemowego US Open z Gillesem Muellerem z Luksemburga po raz kolejny udowodnił, że jego specjalnością są nietuzinkowe zagrania. Walczył z takim zaangażowaniem, że uszkodził... znajdujący się przy korcie zegar.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rozstawiony z "10" Monfils nieraz podczas tego spotkania zapewniał rozrywkę nowojorskiej publiczności. W pełnym biegu odbił piłkę, trafiając wzdłuż linii, imponował grą w obronie, a raz rakieta wypadła mu z ręki i odbiła się od siatki, po czym spadła w pobliżu zaskoczonego Francuza.

Najbardziej kibicom utkwi jednak w pamięci sytuacja z początku drugiego seta. Zawodnik, który w czwartek będzie świętował 30. urodziny, wyskoczył tyłem do kortu, próbując odbić wysoką piłkę i uderzył prawą nogą w elektroniczny zegar. Gdy schylił się po rakietę, tablica z pomiarem czasu spadła, dotykając jego pleców, ale zdążył w porę odskoczyć i uniknął poważniejszego urazu. Kolizję gorzej zniosła tablica, która wymagała naprawy. Monfils spotkanie wygrał 6:4, 6:2, 7:6 (7-5).

Po meczu podzielił się wrażeniami z tamtego fragmentu spotkania. - Kiedy jesteś w takim momencie meczu, to nie czujesz nic i po prostu skaczesz. Zobaczyłem spadającą tablicę. Zaskoczyło mnie to, bo zostałem lekko uderzony. Było to dość szczęśliwe, bo mogła spaść mi na kostkę lub łydkę i poważniej mnie zranić - zauważył.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: