US Open: Radwańska odprawiła Caroline Garcię

To miała być jak do tej pory najtrudniejsza przeszkoda dla Agnieszki Radwańskiej w tegorocznym US Open, a okazała się stosunkowo łatwa. W trzeciej rundzie turnieju w Nowym Jorku Polka pewnie pokonała rozstawioną z numerem "25" Caroline Garcię 6:2, 6:3.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie panie wygrały w tym sezonie po dwa turnieje, dlatego też można było spodziewać się zaciętego spotkania. Po raz ostatni te tenisistki zmierzyły się w drugiej rundzie Roland Garros i wówczas górą była Polka. W sumie z czterech konfrontacji Garcia wygrała tylko jedną - w 2014 w Wuhan.

Początek meczu był obiecujący i zwiastował długą batalię. Po czterech gemach było 2:2, wydawało się, że ten set będzie tak się snuł do końca. Nic takiego nie miało miejsca. Garcia przegrała kilka długich akcji, zaczęła tracić cierpliwość, co skutkowało wieloma błędami i zniszczeniem rakiety. Radwańska nie musiała się zbyt wiele wysilać, by wygrać tę partię do 2.

W drugiej odsłonie Francuzka podjęła więcej walki, choć przegrywała w niej już 3:0. Wreszcie doszła do momentu, w którym nie miała nic do stracenia, starała się grać bardziej kombinacyjnie, co wielokrotnie przynosiło jej powodzenie. Ostatecznie nie dała rady odrobić strat i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść - w 1/8 finału zagra Agnieszka Radwańska, która tym samym poprawiła osiągnięcie z ubiegłego sezonu.

W następnej rundzie krakowianka zmierzy się z lepszą z pary Ana Konjuh - Varvara Lepchenko. Jeśli Polka awansuje do ćwierćfinału, zagra w nim po raz pierwszy w historii swoich występów w US Open.

Agnieszka Radwańska (4.) - Caroline Garcia (25.) 6:2, 6:3
Radio ZET/KS

Więcej: