WTA Finals: Kuzniecowa wygrała z Pliskovą, dobre wieści dla Radwańskiej

Swietłana Kuzniecowa wygrała z Karoliną Pliskovą 3:6, 6:2, 7:6 (6) i jest bliska awansu do półfinału WTA Finals. Było to jej drugie zwycięstwo w fazie grupowej turnieju w Singapurze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie zawodniczki wygrały swoje pierwsze mecze. W poniedziałek Pliskova okazała się lepsza od Hiszpanki Garbine Muguruzy, a Kuzniecowa wygrała z Agnieszką Radwańską.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęła Czeszka, która po czterech gemach prowadziła 3:1. Oba panie przełamały się potem jeszcze po razie. Pliskova wygrała 6:3.

W drugiej partii role się odwróciły. To Rosjanka prezentowała się lepiej, co odzwierciedla wynik. Kuzniecowa zwyciężyła 6:2 i doprowadziła do trzeciego seta.

W nim sytuacja zmieniała się z gema na gem. Kuzniecowa prowadziła po 8 gemach już 5:3. Wtedy dała się jednak dogonić rywalce. Ta wygrała trzy kolejne gemy, a w czwartym prowadziła już 30:0. Rosjanka zdołała jednak odrobić straty. O losach meczu przesądził tie-break, który był niezwykle zacięty. 8:6 wygrała go Kuzniecowa.

W drugim meczu Agnieszka Radwańska zagra z Garbine Muguruzą. Zwycięstwo Kuzniecowej w meczu z Pliskovą oznacza, że nawet w przypadku porażki z Hiszpanką "Isia" wciąż będzie miała szansę na awans do kolejnej rundy.

Radio ZET/AN

Więcej: