WTA Finals: Radwańska zagra z Muguruzą. Przegrana może odpaść z turnieju

W środę ok. godziny 15:30 rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska zmierzy się z Garbine Muguruzą w drugiej kolejce fazy grupowej WTA Finals w Singapurze. Jedna z tenisistek już jutro może pożegnać się z marzeniami o mistrzostwie.

Czy Agnieszka Radwańska pokona Garbine Muguruzę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zanim obie panie pojawią się na korcie, bacznie będą przyglądać się starciu rywalek - o godzinie 13:30 czasu polskiego Karolina Pliskova zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową. Wynik tego spotkania może zaważyć na losie Polki bądź Hiszpanki.

W pierwszej kolejce Radwańska i Muguruza miały meczbole, ale ostatecznie przegrały swoje mecze - odpowiednio z Kuzniecową i Pliskovą. Może się okazać, że już po drugiej serii gier jedna z tenisistek straci szansę na awans do półfinału.

Sytuacja jest zagmatwana. Na razie Radwańska ma wszystko w swoich rękach, a presja wzrośnie dopiero wtedy, gdy Pliskova pokona Kuzniecową. Taki scenariusz będzie oznaczał, że Radwańska będzie musiała ograć Muguruzę. W przypadku powodzenia, Hiszpanka odpadnie z dalszych zmagań. Analogicznie - jeśli górą w pierwszym środowym meczu będzie Kuzniecowa, to pod ścianą stanie Muguruza. Niestety wtedy druga wpadka krakowianki oznaczałaby dla niej koniec marzeń o obronie tytułu.

Z drugiej strony, jeśli Radwańska wygra z Muguruzą, to już to jedno zwycięstwo może dać jej półfinał. Wtedy jednak, w trzeciej kolejce, Hiszpanka musiałaby pokonać Kuzniecową, a Polka mogłaby nawet ulec Pliskovej. O tym jednak na razie nie może myśleć.

Występująca w Singapurze z "piątką" Garbine Muguruza nie jest wygodną rywalką dla krakowianki. Urodzona w Wenezueli tenisistka ma dodatki bilans bezpośrednich spotkań - wygrała cztery razy, a przegrała tylko trzy. Co ciekawe, obie panie aż pięciokrotnie mierzyły się w poprzednim sezonie; przez cały rok lepsza była Hiszpanka, m.in. w półfinale Wimbledonu, a noga powinęła jej się tylko raz - w... półfinale WTA Finals. Wówczas "Isia" wygrała w trzech setach 6:7(7), 6:3, 7:5.

Mecz Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza odbędzie się w środę ok. godziny 15:30. Wcześniej na korcie pojawią się Karolina Pliskova i Swietłana Kuzniecowa. Transmisje w TVP Sport.

Radio ZET/KS

Więcej: