WTA Finals: Agnieszka Radwańska poznała rywalki w fazie grupowej

Karolina Pliskova, Garbine Muguruza oraz Johanna Konta lub Swietłana Kuzniecowa będą rywalkami Agnieszki Radwańskiej w Grupie Białej kończącego sezon turnieju WTA Finals w Singapuerze. Polka broni tytułu mistrzowskiego.

Czy Agnieszka Radwańska obroni tytuł mistrzyni WTA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod nieobecność Sereny Williams krakowianka została rozstawiona z "dwójką". Było pewne, że zagra w Grupie Białej - do Czerwonej trafiła liderka rankingu tenisistek Angelique Kerber.

Radwańska zmierzy się z Karoliną Pliskovą (4), z którą jeszcze nigdy nie przegrała, z Garbine Muguruzą, która ma dodatni bilans spotkań z naszą reprezentantką (3-4), ale przegrała z nią w ubiegłorocznej edycji imprezy w półfinale oraz z Johanna Kontą lub Swietłaną Kuzniecową. Na razie bliżej udziału w masters jest Brytyjka, ale jeśli Rosjanka zwycięży turniej w Moskwie, to ona zajmie jej miejsce. Kuzniecowa dotarła już do półfinału tej imprezy i teraz na jej drodze stanie Elina Switolina. 

Bardziej atrakcyjnie wygląda Grupa Czerwona. Kerber będzie rywalizowała z Simoną Halep, Madison Keys i z Dominiką Cibulkovą.

W poprzednim sezonie "Isia" pokonała w finale Petrę Kvitovą. Wcześniej, w fazie grupowej, krakowianka przegrała aż dwa spotkania - z Marią Szarapową i Flavią Pennettą - a awans do półfinału dało jej zwycięstwo w dwóch setach z Simoną Halep.

Turniej WTA Finals odbędzie się w dniach 23-30 października.

Podział na grupy w mistrzostwach WTA:

Grupa Czerwona:
[1] Angelique Kerber
[3] Simona Halep
[6] Madison Keys
[7] Dominika Cibulkova

Grupa Biała:
[2] Agnieszka Radwańska
[4] Karolina Pliskova
[5] Garbine Muguruza
[8] Johanna Konta / Swietłana Kuzniecowa

Bilans Agnieszki Radwańskiej z rywalkami w fazie grupowej:

Karolina Pliskova: 6-0
Garbine Muguruza: 3-4
Johanna Konta: 2-0 / Swietłana Kuzniecowa: 4-12

Radio ZET/KS

Więcej: