Kuzniecowa ostatnią uczestniczką WTA Finals. Zagra z Radwańską

Swietłana Kuzniecowa rzutem na taśmę wywalczyła awans do kończącego sezon turnieju WTA Finals. Rosjanka triumfowała w Kremlin Cup w Moskwie i pozbawiła szans na występ w Singapurze Johannę Kontę. W Grupie Białej 31-latka zagra m.in. z Agnieszka Radwańską.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brytyjka w tym tygodniu odpuściła starty licząc na to, że dwie pozostałe konkurentki do udziału w turnieju masters nie zwyciężą w zawodach w stolicy Rosji. Carla Suarez Navarro odpadła w drugiej rundzie z powodu kontuzji, a w wyścigu o wyjazd do Singapuru pozostała tylko Kuzniecowa. Ku niezadowoleniu Konty, 31-latka triumfowała na własnej ziemi i to ona ostatecznie powalczy w mistrzostwach WTA.

W finale Kremlin Cup Rosjanka pokonała Darię Gawriłową 6:2, 6:1.

Awans Kuznicowej to zła wiadomość dla Agnieszki Radwańskiej. Rosjanka trafiła bowiem do Grupy Białej, w której jest także Polka. Obie zawodniczki grały ze sobą 16-krotnie, a reprezentantka Sbornej może pochwalić się bardzo korzystnym bilansem spotkań (4-12). Z Kontą krakowianka rywalizowała tylko dwa razy i oba starcia wygrała.

Rosjanka ma bardzo mało czasu, by wypocząć i dostać się do Singapuru. Już w poniedziałek Kuzniecowa zagra a Radwańską w pierwszej kolejce zmagań. W Grupie Białej są także Garbine Muguruza i Karolina Pliskova.

WTA Finals odbędzie się w dniach 23-30 października. Tytułu broni Agnieszka Radwańska.

Radio ZET/KS

Więcej: