Wayne Rooney pozostanie kapitanem reprezentacji Anglii

Reprezentacji Anglii od wczoraj ma nowego selekcjonera. Został nim były szkoleniowiec drużyn młodzieżowych angielskiej federacji Gareth Southgate. Dziś wystąpił na pierwszej konferencji prasowej w nowej roli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W londyńskiej siedzibie angielskiej federacji piłkarskiej nastąpiła oficjalna prezentacja Southgate'a jako selekcjonera narodowej drużyny. Dużą część konferencji zajęła sprawa Wayne Ronney'a, który był głównym bohaterem afery alkoholowej podczas ostatniego zgrupowania kadry. Dziennikarze i obserwatorzy sądzili, że nowy szkoleniowiec pozbawi napastnika Manchesteru United opaski kapitańskiej.

- Wayne Rooney jest kapitanem reprezentacji Anglii - uciął medialne spekulacje.

- Nie znaczy to jednak, że będzie występował w każdym spotkaniu. Zależy nam, aby wykreować szerszą grupę liderów w drużynie - zakończył.

Najbliższe towarzyskie spotkanie z nowym trenerem na ławce Anglicy rozegrają 22 marca przeciwko Niemcom na stadionie w Dortmundzie. Po czterech seriach grupowych gier w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji ''Synowie Albionu'' zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów.

Radio ZET/dg

Więcej: