Angielska federacja zajmie się pijackim wybrykiem Wayne'a Rooneya

Angielska federacja piłkarska zajmie się wybrykiem Wayne'a Rooneya, który był widziany pod wpływem alkoholu w hotelu reprezentacji w Watford, następnego wieczoru po meczu ze Szkocją (3:0) w eliminacjach mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chcemy wyjaśnić co naprawdę się stało. Czy inni członkowie reprezentacji uczestniczyli w tym wydarzeniu, czy nie - oświadczył w czwartek dyrektor federacji Martin Glenn w rozmowie ze stacją telewizyjną Sky Sports News.

- To rozczarowujące. Uważam, że powinien się wytłumaczyć, bo takie zachowanie nie przystoi kapitanowi reprezentacji Anglii - dodał.

Sprawę ujawnił bulwarowy dziennik "The Sun", publikując zdjęcia pijanego piłkarza. W sobotę wieczorem napastnik Manchesteru United miał dołączyć się do osób hucznie świętujących wesele w tym samym hotelu, w którym mieszkali piłkarze Anglii. Dziennik cytował licznych świadków twierdzących, że Rooney był pod wpływem alkoholu.

W środę sam zawodnik odniósł się do wydarzeń w specjalnym komunikacie, w którym przyznał, że zdjęcia były "nieodpowiednie dla kogoś zajmującego jego pozycję".

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: