Wozniacki zdradziła plany Radwańskiej: "Aga bierze ślub"

Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku Agnieszka Radwańska zmieni stan cywilny i weźmie ślub ze swoim partnerem, Dawidem Celtem. O planach najlepszej polskiej tenisistki poinformowała... Caroline Wozniacki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po triumfie w ćwierćfinale US Open z Anastazją Sewastową (6:0, 6:2) Dunka polskiego pochodzenia stawiła się na obowiązkowej konferencji prasowej. Dziennikarze wypytywali ją m.in. o plany urlopowe i wakacje, które w przeszłości spędziła z siostrami Radwańskimi oraz z inną tenisistką rodem znad Wisły, a reprezentującą Niemcy, Angelique Kerber.

- Nie uważam, żeby było w tym coś dziwnego, że mimo rywalizacji na korcie, poza nim przyjaźnimy się. Chciałybyśmy znów pojechać na wspólne wakacje, ale nie jest łatwo coś zaplanować. Aga niedługo bierze ślub, a my wolałybyśmy odpocząć tylko w damskim gronie - zdradziła Wozniacki.

Tym samym Dunka potwierdziła plotki pojawiające się w mediach od listopada ubiegłego roku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Agnieszka Radwańska wyjdzie za mąż za Dawida Celta, ale jest niemal pewne, iż nastąpi to w przyszłym roku w rodzinnym mieście "Isi", Krakowie.

Przy okazji Wozniacki dość tajemniczo odniosła się do spekulacji odnośnie zakończenia kariery: - Kiedy będę czuła się gotowa, powiem coś więcej na ten temat - wyznała zaledwie 26-letnia tenisistka. Dobry występ w US Open może jednak znacznie wpłynąć na jej ewentualną decyzję.

W półfinale nowojorskiego turnieju Wozniacki zmierzy się z wiceliderką rankingu WTA, Angelique Kerber.

RadioZET/Tennis World USA/KS

Więcej: