Wybory w PZPN: Minister Sportu żąda wyjaśnień od Zbigniewa Bońka

Minister Sportu Witold Bańka chce wyjaśnień od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka - dowiedziało się Radio ZET. Chodzi o to, gdzie mieszka na stałe i dlaczego reklamuje firmy bukmacherskie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Minister Bańka wysłał w tej sprawie pismo do Bońka. Pisze w nim, że prezes PZPN ma tydzień na ustosunkowanie się do zarzutów, jakie znalazły się w doniesieniu złożonym w ministerstwie przez Radosława Majdana i Cezarego Kucharskiego. Według tych działaczy, jeżeli Boniek mieszka we Włoszech i tam płaci podatki, nie może kandydować w najbliższych wyborach na prezesa PZPN.

Wybory odbędą się 28 października. Rywalem Bońka jest Józef Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa.

Do sprawy odniosło się już MSiT.

- Ministerstwo Sportu i Turystyki standardowo, zgodnie z procedurami, w przypadku złożenia skargi zgłasza się do drugiej strony z prośbą o wyjaśnienie i ustosunkowanie się do zarzutów podnoszonych w piśmie. Tak też jest w przypadku Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działania te w żaden sposób nie orzekają o czyjejś winie, a są skierowane jedynie w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. W chwili obecnej oczekujemy na odpowiedź z PZPN. Po analizie przepisów, ustalenia stany faktycznego i informacji przedłożonej przez PZPN zostaną podjęte dalsze działania w ramach kompetencji Ministerstwa Sportu i Turystyki - czytamy w komunikacie opublikowanym przez resort.

Radio ZET

Więcej: