Pozostało już tylko dwóch kandydatów na prezydenta UEFA

Tylko dwóch kandydatów będzie walczyć o stanowisko prezydenta UEFA na kongresie wyborczym w Atenach 14 września. Po rezygnacji Hiszpana Angela Marii Villara pozostali Słoweniec Aleksandar Ceferin i Holender Michael van Praag, któremu w środę poparcia udzieliła Anglia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kandydaturę obecnego wiceprezydenta UEFA, 68-letniego van Praaga, pozytywnie ocenia wiceprezes angielskiego związku piłki nożnej (English Football Association) David Gill. - Van Praag byłby w stanie zapewnić silne i wiarygodne przywództwo europejskiej piłce, tak pożądane w tym kluczowym momencie dla tej globalnej gry. To właściwy wybór - powiedział Gill.

Ceferin jest szefem słoweńskiego związku piłki nożnej. W oświadczeniu tej federacji poinformowano, że działacz może liczyć także na poparcie Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Macedonii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Szwecji, Turcji i Włoch.

W wyborach nie będzie mógł uczestniczyć Michel Platini, który pełnił tę funkcję od 26 stycznia 2007 roku. Francuz, podobnie jak były prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Szwajcar Joseph Blatter, zostali zawieszeni przez Komisję Etyczną FIFA w grudniu 2015 w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich na konto Francuza.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: