Włosi ujawnili zarobki piłkarzy w Serie A. Ile otrzymują Polacy?

"La Gazzetta dello Sport" ujawniła zarobki wszystkich piłkarzy Serie A. Najlepiej opłacanym zawodnikiem jest najdroższy gracz w historii ligi, Gonzalo Higuain.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Argentyńczyk, który tego lata zamienił Neapol na Turyn za rekordowe w dziejach calcio 90 milionów euro, inkasuje rocznie 7,5 miliona euro. Za nim w tym zestawieniu jest legenda Romy, Daniele de Rossi, z pensją na poziomie 6,5 miliona. Pozostali piłkarze pozostają daleko w tyle - żaden z nich nie zarabia więcej niż 4,5 miliona euro.

Z Polaków występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej na Półwyspie Apenińskim najwięcej otrzymuje Wojciech Szczęsny (3 mln euro), ale część jego wynagrodzenia pokrywa Arsenal, z którego jest wypożyczony. O pół miliona mniej inkasuje w Napoli Arkadiusz Milik. Snajper "Biało-czerwonych" jest trzecim najlepiej zarabiającym graczem "Azzurrich" - więcej dostają kapitan Marek Hamsik (3,5) oraz skrzydłowy Jose Callejon (3), a tyle samo bramkarz Pepe Reina. Piotr Zieliński ma pensje na poziomie 1,5 miliona euro rocznie, a Igor Łasicki 100 tys.

Zarobki pozostałych Polaków nie imponują. Karol Linnety w Sampdorii Genua otrzymuje 500 tys. euro, Bartosz Salamon z Cagliari i Łukasz Skorupski z Empoli po 300 tys., Thiago Cionek w Palermo 250 tys., a Bartłomiej Drągowski w Fiorentinie 200 tys. euro.

Radio ZET/La Gazzetta dello Sport/KS

Więcej: