Boniek: Może już czas, by policja wróciła na stadiony?

- Zastanawiam się, czy nie nadszedł czas na powrót policji na trybuny - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w rozmowie z Weszło.com.

Czy policja powinna wrócić na stadiony?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Refleksja Bońka dotyczy skandalu, do jakiego doszło podczas spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a Borussią Dortmund, który w konsekwencji doprowadził do zamknięcia stadionu na mecz z Realem Madryt. W czwartek Komisja Odwoławcza UEFA oddaliła wniosek "Wojskowych" o złagodzenie sankcji i utrzymała w mocy pierwotne postanowienie.

Prezes PZPN, który zaangażował się w pomoc Legii, zgodził się z decyzją UEFA zwracając uwagę na fakt, iż mistrzowie Polski działali w warunkach recydywy. Podkreślił, że to wielki wstyd dla polskiej piłki. Nie ma jednak gotowej recepty na przeciwdziałanie tego typu sytuacjom.

- Zastanawiam się, czy nie nadszedł czas na powrót policji na trybuny. Kluby wydają ogromne pieniądze na obowiązkowe wynajmowanie ochrony, ale to jest fikcja. Jak przychodzi co do czego, to i tak ochroniarz w niczym nie pomoże i trzeba wzywać policjanta - powiedział w rozmowie z Weszło.com. Na sugestię, iż "policja prowokuje", odparł:

- Atak na policję to już nie taka bułka z masłem, tylko możliwość trafienia do więzienia w sekundę. Komu przeszkadza policja na stadionach? Normalnym ludziom na pewno nie. Ja jeśli widzę policjanta to czuję się bezpieczny. Zagrożony czuje się ktoś, kto ma coś na sumieniu albo zamierza coś zrobić. Czasy ZOMO już minęły - zauważył.

Mecz Legia - Real Madryt odbędzie się 2 listopada. Niestety, bez udziału publiczności.

Radio ZET/Weszło/KS

Więcej: