Boniek wstawi się za Legią w UEFA: "Pomogę, ale ostatni raz"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiedział, że wyśle do UEFA list z prośbą o złagodzenie kary dla Legii Warszawa. - Pomogę Legii, po raz ostatni, ale pomogę - wyznał w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Czy kara dla Legii jest zbyt surowa?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed tygodniem Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na mistrza Polski grzywnę w wysokości 80 tysięcy euro, a także zamknęła stadion na najbardziej atrakcyjne - z punktu widzenia Legii i jej kibiców - spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z Realem Madryt. To efekt zamieszek, do jakich doszło podczas meczu z Borussią Dortmund.

Klub złożył odwołanie od tej decyzji. Apelacja zostanie rozpatrzona 12 października, a pomoc "Wojskowym" zapowiedział Zbigniew Boniek.

- Zachowanie w czasie spotkania Legii z Borussią było skandaliczne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jednak pomogę Legii, po raz ostatni, ale pomogę... Już rok temu - gdy pomogłem Lechowi - mówiłem, że robię to po raz ostatni. Tym razem to już jednak naprawdę ten ostatni raz. Rzucę na szalę mój autorytet w UEFA - wystosuję pismo, w którym jako prezes PZPN zaapeluję o łagodniejsze potraktowanie Legii - zdradził w rozmowie z Polsatem Sport.

Prezes PZPN wyjaśnił także, czemu robi to po raz ostatni. - Jest mi zwyczajnie wstyd. Ile można się tłumaczyć za garstkę nieodpowiedzialnych ludzi? - dodał.

Mecz Legia Warszawa - Real Madryt odbędzie się 2 listopada. Wcześniej, bo 18 października, mistrzów Polski czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z "Królewskimi".

Radio ZET/Polsat Sport/KS

Więcej: