Zlatan Ibrahimović: Tęsknię za wypłatami z Paryża [WIDEO]

Zlatan Ibrahimović słynie nie tylko z niekonwencjonalnych zagrań, ale także z równie błyskotliwych i nieszablonowych wypowiedzi. Po raz kolejny dał temu wyraz w wywiadzie dla "SidelineFottball"przed sobotnimi derbami Manchesteru.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed rozpoczęciem tego sezonu Szwed przeniósł się z Paris Saint-Germain do Manchesteru United, by w wieku 34 lat posmakować gry w - zdaniem wielu - najlepszej lidze świata. Przed starcim z Manchesterem United został zapytany o to, czy brakuje mu Francji.

- Czy tęsknię? Najbardziej tęsknię za wypłatą z Paryża - odparł "Ibracadabra", po czym szczerze się roześmiał.

Premier League jest jedną z najbogatszych piłkarskich lig na świecie. Kluby nie oszczędzają zarówno na piłkarzy, jak i na ich kontrakty, a mimo to Zlatan chcąc grać w Manchesterze United musiał zgodzić się na nieznaczną obniżkę zarobków. PSG płaciło mu 300 tysięcy euro tygodniowo, a w ekipie "Czerwonych Diabłów" otrzymuje "tylko" 260 tysięcy.

W tym samym wywiadzie Ibrahimović odniósł się do rywalizacji przeciwko Manchesterowi City, którego od tej kampanii prowadzi Pep Guardiola. Obaj panowie pracowali ze sobą w Barcelonie, a Szwed - delikatnie mówiąc - nie należał do ulubieńców Katalończyka. Kiedy padło pytanie o to, jakim trenerem jest Guardiola, były już reprezentant "Trzech Koron" odparł:

- Nie wiem jaki jest teraz, nie znam go - wypalił. Po chwili dodał jednak: - Przez te wszystkie latat sporo się w jego pracy zmieniło. To dobry trener, bo w każdym klubie, w którym pracował, odnosił sukcesy.

Derby Mancheseru odbędą się w sobotę o godzinie 13:30.

Radio ZET/SidelineFootball/KS

Więcej: