Kara dla nc+ za nielegalne udostępnianie transmisji meczów

Kibice angielskiej Premier League w Polsce nie mogli ostatnio oglądać na antenie nc+ sobotnich meczów rozpoczynających się o godzinie 16.00. Jak wyjaśnił nadawca, to efekt kary za nielegalne udostępnianie transmisji meczów w pubach i barach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ostatnio pojawiły się w Wielkiej Brytanii przypadki niezgodnego z prawem transmitowania meczów ligi angielskiej w pubach i innych miejscach publicznych przy wykorzystaniu dekoderów nc+. W efekcie tych działań nie mamy zezwolenia na transmitowanie na antenach Canal+ meczu rozgrywanego w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Ubolewamy, że bezprawne działanie niewielkiej grupy ludzi poza granicami Polski doprowadziło do niezawinionej kary dla prawdziwych kibiców piłki nożnej. Chcielibyśmy Was także zapewnić, że całkowita liczba meczów transmitowanych na żywo w sezonie pozostanie niezmieniona i podejmiemy wszelkie działania, aby rozwiązać tę nieoczekiwaną sytuację - poinformował na swoim profilu na Facebooku Canal+ Sport.

Póki co nie wiadomo, jak długo nc+ nie będzie pokazywać na żywo sobotnich meczów z godz. 16.00. W rozmowie z wirtualnemedia.pl jeden z przedstawicieli stacji wyjawił, że ta intensywnie pracuje, aby zaistniały problem rozwiązać jak najszybciej.

Radio ZET/AN

Więcej: