Debata o Brexicie w BBC. Wtedy głos zabiera Polka [WIDEO]

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Polka została wybuczana w czasie debaty zorganizowanej przez BBC. Kobieta tłumaczyła, że po głosowaniu ws. Brexitu „nie czuje się już mile widziana” na Wyspach.

Debata odbyła się w ramach programu BBC Question Time, w którym publiczność zadaje pytania zaproszonym do studia gościom, zwykle politykom lub innym postaciom życia publicznego. Ostatnia dyskusja dotyczyła problemu migracji w Wielkiej Brytanii oraz Brexitu.

W pewnym momencie głos zabrała siedząca na publiczności Polka. 

– Jestem jedną z imigrantek, która nie jest już dłużej mile widziana – powiedziała. – Mieszkam tu od 23 lat, nigdy nie byłam dyskryminowana do czasu pojawienia się sprawy Brexitu – dodaje. W pewnym momencie prowadzący program przerywa jej i prosi o doprecyzowanie, dlaczego „nie jest mile widziana”.

– Czuję, że nie chce mnie 52 proc. głosujących – odpowiada, odnosząc się do wyników referendum ws. opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur UE. Wtedy zebrani w studiu ludzie zaczynają buczeć. – Chciałabym skończyć, możecie mnie wybuczeć za chwilę – mówi niezrażona kobieta. – Większość ludzi głosowała przeciwko Polakom, którzy pracują niezwykle ciężko. Pracują w warunkach, w których większość osób nie chciałaby pracować. A teraz to ich chcą się pozbyć Brytyjczycy  – opowiada.

Radio ZET/BBC/MW 

Więcej: