Tusk wróci do krajowej polityki? „Jest to do rozważenia” [SONDA]

Cieszę się, że są jeszcze tacy w Polsce, którzy uważają, że miałbym zdolność odwrócenia tego politycznego trendu, jaki dzisiaj w Polsce jest – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk w wywiadzie dla TVN24.

– Jeśli mój powrót do czynnej polityki miałby się okazać pomocny, to jest zawsze do rozważenia – stwierdził były premier. Dodał jednocześnie, że „nie ma co przesadzać z rolą jednostki”.

W maju mija kadencja Tuska jako szefa RE. Na razie nie wiadomo, czy będzie ubiegał się o reelekcję.

CZYTAJ TEŻ: Ryszard Czarnecki: Obstawiam, że miejsce Tuska zajmie były kanclerz Austrii

– Czymś takim bardzo dwuznacznym jest fakt, że wielu polityków PiS nieustannie mówi, że woleliby kogoś innego niż Polaka na szefa Rady Europejskiej – powiedział Tusk.

– Mnie jest głupio, powiem szczerze, tak po ludzku, to komentować, ale tutaj wszyscy w Brukseli czasami pukają się w głowę i nie wierzą w to, co słyszą – stwierdził.

Czy Donald Tusk powinien wrócić do krajowej polityki?

Tusk podkreślił, że należy oddzielić działania polskiego rządu o Polski jako państwa. – Mówię o tym dlatego, żeby rozróżnić także mój stosunek do tego, co czasami w Polsce wyprawiają różni politycy, od tego, czym dla mnie i dla nas wszystkich jest i powinna być Polska – powiedział.

– Będę działał w ten sposób, żeby wszyscy wyraźnie słyszeli, co się dzieje złego, jeśli chodzi o działania polskiego rządu. Ale nie zrobię niczego, co by zaszkodziło Polsce jako całości – zaznaczył.

Radio ZET/TVN24/MW

Więcej: