Siostra Fidela Castro nie przyjedzie na pogrzeb brata

Mieszkająca na Florydzie siostra Fidela Castro nie przyjedzie na Kubę na pogrzeb brata. Poinformowała o tym w komunikacie przesłanym "Miami Herald”. Juanita Castro liczy na to, że odejście Fidela "będzie punktem zwrotnym dla Kubańczyków".

83-letnia Juanita napisała, że śmierć Fidela, tak jak śmierć starszego rodzeństwa Ramona i Angelity, napawa ją głębokim smutkiem, ale odkąd uciekła z Wyspy i opowiedziała się po stronie emigrantów, a przeciw reżimowi brata, nigdy nie wróciła na Kubę. - I nie zamierzam zrobić tego teraz - podkreśliła.

"

- Od 51 lat jestem na wygnaniu w Miami, jak wszyscy Kubańczycy, którzy uciekli z kraju, by móc znaleźć miejsce, gdzie mogliby walczyć o wolność swego kraju - pisze dalej siostra Castro. - Nigdy nie zmieniłam stanowiska, choć zapłaciłam wysoką cenę - bólem i izolacją - dodaje. "

Na zakończenie swojego oświadczenia podkreśliła, że ma nadzieję, iż teraz, po śmierci brata, jej rodacy "znajdą drogę nie ku nienawiści i konfrontacji, ale taką, która ostatecznie połączy wszystkich Kubańczyków".

Radio ZET/PAP/AK

Więcej: