Co dzieje się z Hillary? Lekarz Clinton o stanie jej zdrowia

Osobista lekarka Hillary Clinton zapewnia, że kandydatka Demokratów na prezydenta USA wraca do zdrowia. Jej stan fizyczny i umysłowy pozwala na sprawowanie obowiązków prezydenta.

W liście przekazanym mediom doktor Lisa Bardack twierdzi, że tomografia wykazała, że Clinton ma „łagodne, bakteryjne zapalenie płuc”. Leczy się antybiotykiem. Po za tym ma alergię na pyłki i niedoczynność tarczycy. Badania piersi nie wykazały żadnych zmian.

W niedzielę, podczas uroczystości w 15 rocznicę ataku na World Trade Center, Clinton bardzo źle się poczuła. W świat poszło nagranie, na którym widać jak Hilary słania się na nogach i wsiada do samochodu z pomocą asystentów.

W czwartek Clinton ma wznowić swoją kampanię, przerwaną po tym incydencie.

Zwolennicy Clinton zaniepokojeni

Informacje od jej lekarki nie rozproszyły w pełni obaw o zdrowie Clinton. W 2012 r. Hillary upadła podczas kąpieli pod prysznicem i uderzyła się głową o ścianę doznając wstrząsu mózgu. Badanie wykazało potem skrzep w naczyniach krwionośnych między mózgiem a czaszką. Został on wyleczony lekami na rozrzedzenie krwi, ale pacjentka nadal zażywa jeden z nich, Coumadin.

Za 12 dni – 26 września – odbędzie się pierwsza telewizyjna debata kandydatów na prezydenta. Jak podała telewizja CNN, zwolennicy Clinton niepokoją się czy ich kandydatka zdąży w pełni wydobrzeć do tego czasu i będzie w formie.

W środę także republikański rywal Hillary, Donald Trump, uchylił rąbka tajemnicy co do swojego stanu zdrowia. W programie telewizyjnym prowadzonym przez lekarza celebrytę Mehmeta Oza pokazał mu wyniki swoich ostatnich badań okresowych, które ten ocenił jako bardzo dobre.

Radio ZET/PAP/AK

Więcej: