Ponad 130 ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej

Do 138 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans katastrofy kolejowej na północy Indii. W niedzielę wykoleiło się tam 14 wagonów pociągu ekspresowego - podała w poniedziałek miejscowa policja. Rannych zostało około 200 osób.

Wcześniej agencje informowały o 91 zmarłych i ponad 150 rannych osobach. Bilans ofiar wzrósł i wciąż nie jest ostateczny, bo niektórzy ranni są w stanie krytycznym.


Do katastrofy doszło w pobliżu miasta Pukhrayan w stanie Uttar Pradeś. Policja poinformowała, że dotychczas udało się zidentyfikować zwłoki 108 ofiar, jednak proces ten się wydłuża ze względu na zły stan ciał.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Lokalne media podają, że pociąg mógł się wykoleić ze względu na pękniętą szynę, niektórzy pasażerowie zeznali, że przed wypadkiem usłyszeli dziwny hałas. Agencje podkreślają, że do katastrofy doszło w momencie, gdy większość z ponad 500 pasażerów spała.

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa.

W Indiach koleje przewożą dziennie około 20 milionów ludzi i są głównym środkiem transportu w tym kraju. Wymagają jednak ogromnych inwestycji m.in. dla poprawy bezpieczeństwa. Indyjska sieć kolejowa ma 65 tysięcy kilometrów długości i jest czwartą najdłuższą na świecie - po Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach.

Radio ZET/PAP/AK

Więcej: