Janusz Korwin-Mikke w PE: Unia Europejska musi być zniszczona [WIDEO]

Sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona - mówił Janusz Korwin-Mikke podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu na temat sytuacji w Polsce.

- Nie jestem demokratą, demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam, ale wy jesteście demokratami. W takim razie przyjmijcie do wiadomości, że lud polski legalnie i demokratycznie wybrał PiS. Chcieliście demokracji, no to ją macie - powiedział Janusz Korwin-Mikke podczas debaty w europarlamencie.

Zdaniem Korwin-Mikkego "demokracja to tyrania większości", więc Prawo i Sprawiedliwość, które ma za sobą większość, "będzie robiło, co chce".

- Jeśli uważacie państwo, że PiS to bardzo zła partia, ja się z tym zgadzam. Ale pomyślcie, jak złe musiały być poprzednie rządy, jaka ogromna korupcja, złodziejstwo, pogarda dla człowieka, tłumienie wolności słowa, czego osobiście doświadczam, że udręczony lud polski wybrał PiS jako jedyną partię dającą nadzieję, że poprzednich władców uda się wsadzić do więzień, bo tam jest ich miejsce - przekonywał Korwin-Mikke.

- A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona - zakończył.

Radio ZET/EM

Więcej: