„Straszni klauni” w Niemczech. Makabryczna moda coraz bliżej Polski

Niemiecka policja poinformowała o pięciu przypadkach z udziałem „strasznych klanów” (ang. creepy clowns). Ta moda, która przywędrowała do Europy ze Stanów Zjednoczonych, budzi coraz większe obawy.

Przez USA od dłuższego czasu mieszkańcy spotykają się ze „strasznymi klaunami”. To ludzie przebrani w kostiumy klaunów, często w makabrycznych, przerażających maskach. Przebierańcy straszą ludzi, popełniają także różnego rodzaju przestępstwa. Dochodzi także do ataków.

Teraz moda dotarła do Europy. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, klauni byli widziani m.in. w Szwecji. Doszło tam nawet do ataku, w którym przebieraniec dźgnął nastolatka nożem.

Klauni pojawili się również w Niemczech. Tamtejsza policja podała, że zanotowała pięć przypadków z udziałem przebierańców. Najpoważniejszy z nich dotyczy pobicia kijem bejsbolowym. 19-latek został zaatakowany przez klauna w Rostocku na wschodzie kraju.

Policja ostrzega, że traktuje podobne incydenty bardzo poważnie, a przebierańcy muszą się liczyć z groźbą kilkuletniego więzienia. Istnieją obawy, że liczba ataków „przerażających klaunów” zwiększy się przy okazji Halloween. 

Radio ZET/AFP/MW

Więcej: