Kopertówka wykonana z kota. Szokująca aukcja internetowa

Chcesz mieć kopertówkę z preparowanego kota? Teraz możesz ją sobie zamówić! Cena wyjściowa? Kilka złotych.

Kopertówka wykonana ze spreparowanej skóry kota pojawiła się w jednym z nowozelandzkich serwisów aukcyjnych. Właściciel torebki, który postanowił sprzedać ją w internecie, cenę początkową ustawił na 1 dolar (nowozelandzki). Ostatecznie sprzedał ją za 500 razy więcej. Kopertówka została wykonana z rudego kota. Widok jest szokujący – tym bardziej, że taksydermista pozostawił głowę zwierzęcia. Dokładnie spreparowane kocie zwłoki będą teraz patrzeć na swojego nowego właściciela, który postanowił kopertówkę nabyć za ponad 500 dolarów.

Wykonawcą torebki jest Claire Third, która taksydermią zajmuje się zawodowo od 15 lat. Jak zapewnia, żadna istota nie ucierpiała przy wykonywaniu jakichkolwiek przedmiotów – także spreparowany kot. Jak twierdzi taksydermistka, zwierzę zostało znalezione martwe na drodze. Ciało było całkowicie zdeformowane - cała była tylko głowa, więc została zachowana w "projekcie".

Reakcja większości internautów na spreparowanego kota była jednoznaczna. Byli oburzeni i zszokowani. Znaleźli się jednak i tacy, którzy pytali o kopertówki w innych kolorach. Pod naporem negatywnych komentarzy taksydermistka zmniejszyła cenę wyjściową z 1400 dolarów nowozelandzkich na zaledwie dolara. Jednak statecznie sprzedała przedmiot znacznie drożej.

Informacja o aukcji błyskawicznie rozniosła się w sieci wywołując lawinę komentarzy i falę dyskusji o wykorzystywaniu zwierzęcych futer. Powstaje jednak pytanie, dlaczego tak bardzo bulwersuje wypchanie kota, skoro powszechna jest aprobata dla chodzenia w świńskich lub krowich skórach, albo futrach lisów, norek czy szynszyli?

Radio ZET/AS

Więcej: