Kobieta urodziła bliźniaki z dwóch różnych ojców. Test DNA to potwierdził

Mężczyzna z Wietnamu zrobił test na ojcostwo. Wynik był zaskakujący. Dowiedział się, że jedno z bliźniąt nie było jego biologicznym dzieckiem.

Do tego kroku skłoniła go intuicja. Po porodzie zauważył, że maluchy znacząco się od siebie różniły. Potwierdzała to też rodzina. Jedno z bliźniąt miało cienkie, proste włosy, a drugie grube i kręcone. Różniły się też kształtem nosa. Ojciec pomyślał, że mogły być podmienione w szpitalu. Zdecydował się więc na test DNA, który niestety potwierdził nienajlepszą teorię – jedno z bliźniąt nie było jego biologicznym dzieckiem.

Jak to możliwe? Kobieta, w krótkim czasie, najprawdopodobniej w tym samym tygodniu kochała się z dwoma mężczyznami. W dodatku w czasie dni płodnych. Wtedy powstały też dwa jajeczka i każde z nich zostało zapłodnione przez plemniki różnych mężczyzn – wyjaśniła doktor Hilda Hutcherson z Uniwersytetu Kolumbia. Możliwe, że z mężem odbyła stosunek w poniedziałek, z kochankiem w środę, a jajeczka powstały w czwartek.

Mogło się też zdarzyć, że stosunek z drugim mężczyzną odbyła we wczesnym okresie ciąży, kiedy miała dodatkową owulację, wtedy też doszło do zapłodnienia. Plemniki mogą żyć w organiźmie kobiety nawet 7 dni. Dlatego obie teorie są jak najbardziej możliwe. Jakby nie było dwóch różnych mężczyzn zostawiło po sobie „żywy ślad“ w jej ciele. To ich nasienie doprowadzilo do zapłodnienia.

Podobna historia, jak ta prosto z Wietnamu miała miejsce m.in. w północnej Polsce w 2010 roku. Także w New Jersey. Tylko mąż odkrył zdradę żony dopiero po kilku latach kiedy zauważył znaczące rożnice w wyglądzie swoich bliźniąt.

 

Redakcja Radia ZET/WB