Katastrofa samolotu w Kolumbii. Na pokładzie drużyna piłkarska

Katastrofa samolotu z brazylijską drużyną piłkarską na pokładzie. Samolot rozbił się w pobliżu Medellin w Kolumbii. Na pokładzie było 81 osób.

Jak informują lokalne władzę, katastrofę samolotu przeżyło sześć osób. Samolot rozbił się na górzystym obszarze poza miastem. Do katastrofy doszło najprawdopodobniej przed północną czasu lokalnego. Na pokładzie było 72 pasażerów i dziewięciu członków załogi.

- To ogromna tragedia - podkreślał burmistrz w rozmowie z Blu Radio. Gutierrez dodał, że na miejsce wypadku udały się służby ratunkowe. Na razie nie wiadomo co było przyczyną katastrofy.

= W nocy poinformowano, że samolot lecący z lotniska Viru Viru w Santa Cruz w Boliwii do portu lotniczego Jose Maria Cordova w Medellin zboczył z kursu - relacjonował na konferencji prasowej przedstawiciel służb ratunkowych Mauricio Parodi. Podkreślił, że pogoda uniemożliwia prowadzenie akcji poszukiwawczej z powietrza, a na miejsce katastrofy można dostać się tylko lądem.

Na pokładzie samolotu byli piłkarze brazylijskiej drużyny piłkarskiej Chapecoense. Wyczarterowany samolot leciał z Boliwii. Drużyna miała zagrać mecz w finale pucharu Południowej Ameryki z klubem Medellin Atletico Nacional. Finał zawieszono.

Radio ZET/LK/MT

Więcej: