Leonard Cohen nie żyje

W wieku 82 lat zmarł znany kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen. O odejściu artysty poinformowano w czwartek wieczorem za pośrednictwem jego oficjalnego profilu na Facebooku.

Leonard Cohen nie żyje

– Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że odszedł legendarny poeta, autor tekstów piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów – czytamy na stronie internetowej.

Jak podała do informacji rodzina, uroczystości upamiętniające artystę mają się odbyć w późniejszym terminie w Los Angeles.

Nie podano szczegółów dotyczących przyczyny śmierci artysty.

Leonard Cohen: zmarł wybitny muzyk

Leonard Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu, w średniozamożnej żydowskiej rodzinie. Jego ojciec Nathan pochodził z Polski, a matka Masha Klonitsky z Litwy.

Do najbardziej znanych ballad Cohena należą m.in. „Hallelujah", „Suzanne", „I'm your man". W październiku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana „You Want It Darker". 

W sierpniu Cohen napisał list do swojej umierającej przyjaciółki Marianne Ihlen, którą opisał w utworach „So Long, Marianne” oraz „Bird on a Wire”. „Nadszedł czas, gdy jesteśmy naprawdę starzy, a nasze ciała się rozpadają. Sądzę, że niebawem podążę za tobą. Wiedz, że jestem tak blisko za tobą, że gdybyś wyciągnęła rękę, dotknęłabyś mojej” - pisał wówczas Cohen. 

Radio ZET/SI/PAP