Goryl uciekł z wybiegu i ukradł zagęszczony sok. Wypił 5 litrów

Kumbuka, goryl nizinny mieszkający w Londyńskim zoo, wymknął się ze swojego wybiegu i włamał się do magazynu z jedzeniem. Tam dobrał się do pojemnika z zagęszczonym sokiem z porzeczek i wypił pięć litrów słodkiego napoju.

Do ucieczki doszło w zeszłym tygodniu, ale dopiero teraz podano szczegóły. Jak podaje „The Guardian”, Kumbuka waży 184 kg i jest „samcem alfa” w londyńskim zoo. Ewakuowano całe zoo, a na miejsce wezwano policję.

Władze ogrodu zapewniają, że zwierzę cały czas było spokojne i po prostu wykorzystało nieuwagę swojego opiekuna, który nie zamknął drzwi. Goryl postanowił wyjść i dostał się do technicznych pomieszczeń zoo. Tam znalazł pojemnik z sokiem, który natychmiast skonsumował. Jak podawała brytyjska prasa, potężny goryl zachowywał się „jak psychol”. Władze zoo zapewniają, że nie był to efekt wypicia tak dużej ilości soku.

Goryl zastrzelony w zoo. Na jego wybieg wpadło dziecko

Zwierzę zauważył jego opiekun. Mężczyzna zdołał uspokoić swojego podopiecznego i wycofać się na bezpieczną odległość. Kumbuce podano środek usypiający i sprowadzono z powrotem na wybieg.

Nikomu nic się nie stało.

Radio ZET/The Guardian/MW

 

Więcej: