Pożegnanie pierwszej damy. Michelle Obama na okładce „Vogue”

Pierwsza dama musi sama określić swoją rolę. Nie ma żadnych ram prawnych. Nie jesteś wybierana. To wspaniały dar wolności – powiedziała Michelle Obama w wywiadzie dla magazynu „Vogue”. Pierwsza dama trafiła na okładkę pisma.

Wywiad nosi tytuł „Michelle Obama. Pierwsza dama, którą pokochał świat”. Żonę Baracka Obamy sfotografowała słynna Annie Leibovitz, jedna z najbardziej znanych fotografek mody i portrecistek. Pierwsza dama została ubrana w suknie od Atelier Versace i Caroliny Herrery.

Obama wiele mówi o swojej działalności w ostatnich latach. Nie zdradza jednak, co zamierza robić po opuszczeniu Białego Domu. – Będę miała takie samo podejście jak w czasie wprowadzania się. Nie będę wiedziała, dopóki tego nie zrobię. Nigdy nie byłam byłą pierwszą damą. Ale zawsze w jakiś sposób angażować się w służbę publiczną – zapowiada.

Michelle Obama - kim jest amerykańska pierwsza dama?

Obama 52 lata. Z wykształcenia jest prawniczką, kończyła uniwersytety Princeton i Harvard. Pracowała w prestiżowej kancelarii Sidley Austin, gdzie poznała swojego przyszłego męża. Wzięli ślub w 1992 roku. Aktywnie zaangażowała się kampanię Baracka Obamy. Już jako pierwsza dama wspierała wiele kampanii społecznych. Zachęcała m.in. do uprawiania sportu, popierała także organizacje walczące o prawa osób homoseksualnych.

Radio ZET/"Vogue"/MW

Więcej: