Powstanie muzeum ''Star Wars'' w Los Angeles

Reżyser ''Star Wars'' George Lucas postanowił przeznaczyć milion dolarów na budowę muzeum swojego imienia w Los Angeles. Pierwotnie miało mieścić się w Chicago.

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti zapowiedział we wtorek, że Muzeum Georga Lucasa będzie zlokalizowane w Exposition Park w centrum Los Angeles. Muzeum miało powstać w Chicago, lecz reżyser popadł w problemy prawne z grupami zagospodarowania przestrzennego i zrezygnował z inwestycji. Garcetti natychmiast zachęcił filmowca, by domem galerii było ''Miasto Aniołów''.

- Wierzyłem w wizję Muzeum Lucasa. Jestem pewny, że Los Angeles jest idealnym miejscem dla takiego projektu - napisał Garcetti w oświadczeniu, dziękując Lucasowi i jego żonie, Mellody Hobson.

Według planów, muzeum o wartości jednego miliarda dolarów będzie wyposażone w wystawy kolekcji malarstwa Lucasa, grafiki i rekwizyty cyfrowe z serii filmów "Star Wars".

Proponowane miejsce pod budowę ''Lucas Museum of Narrative Art'' mieści się tuż przy Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie studiował George Lucas. Tam też spotkał przyszłych zawodowych współpracowników, w tym Stevena Spielberga.

RadioZET.pl/Reuters/DG

Więcej: