Papież wśród walczących o życie noworodków

Papież Franciszek odwiedził w piątek oddział neonatologii w szpitalu w Rzymie, a następnie hospicjum - poinformował Watykan.

Ze względu na wymogi sanitarne Franciszek wszedł na oddział neonatologii w przezroczystym zielonym fartuchu założonym na sutannę i musiał stosować się do wszystkich zasad obowiązujących w tym miejscu. Przebywa tam 12 noworodków, z których kilkoro, wśród nich bliźnięta, jest w bardzo ciężkim stanie.

Papież zatrzymał się przy inkubatorach, a także pozdrowił i pocieszał rodziców dzieci. W trakcie wizyty w tym szpitalu Franciszek był też na pogotowiu i spotkał się z kilkuletnimi dziećmi, które przebywają w tej placówce.

Papież pojechał następnie do hospicjum Villa Speranza (Willa Nadzieja). Podkreślono, że papież pozdrowił każdego z 30 chorych, znajdujących się w fazie terminalnej.

W kolejnych miesiącach Roku Miłosierdzia papież odwiedza miejsca naznaczone cierpieniem, a jego piątkowe wizyty nie są zapowiadane. Był m.in. na oddziale neurologicznym, gdzie znajdują się osoby w bardzo ciężkim stanie, odwiedził ludzi starszych, jadłodajnię i przytułek dla ubogich, wspólnotę osób wychodzących z nałogów, sędziwych i chorych kapłanów oraz młodych księży przeżywających trudności.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: