Kukiz napisał list do Trumpa. Wylicza, co ich łączy

Zwycięstwo Donalda Trumpa to zwycięstwo obywateli USA przeciwko politycznemu establishmentowi i korupcji politycznej elit - napisał lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w liście gratulacyjnym do Trumpa. Wyraził też chęć współpracy w walce z "monopolem skorumpowanych elit politycznych".

"Składam panu najserdeczniejsze gratulacje w związku z pana zwycięstwem w wyborach na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pana zwycięstwo to zwycięstwo obywateli Stanów Zjednoczonych przeciwko politycznemu establishmentowi, przeciwko korupcji politycznej elit i wbrew wściekłym atakom stronniczych mediów" - napisał Kukiz.

Lider Kukiz'15 przypomniał, że w ubiegłym roku sam kandydował na urząd prezydenta Polski. "Nasze postulaty likwidacji przywilejów władzy, zmiany systemu wyborczego, na którym zyskują elity polityczne i na którym najbardziej tracą obywatele, stanowczych cięć w biurokracji, podobnie jak pana program zmian dla Ameryki, były obiektem bezpardonowych ataków establishmentu" - podkreślił.

"Wierzę, że pana zwycięstwo będzie symbolicznym przełomem dla inicjatyw, które wyrastają ze szczerego zaangażowania obywateli, którzy przeciwstawiają się zamkniętym kastom oderwanych od rzeczywistości elit politycznych" - czytamy w liście. Lider Kukiz'15 wyraził też "szczerą chęć współpracy w walce z monopolem skorumpowanych elit politycznych w naszych państwach".

Kukiz napisał także, że oczekuje od Trumpa, że zrealizuje obietnicę wyborczą skutecznego zajęcia się sprawą włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: