Polak skazany w Wlk. Brytanii na dożywocie [FOTO]

Daniel M., 41-letni Polak, został skazany w piątek przez brytyjski sąd na dożywotnie więzienie. Mężczyzna z wytatuowaną twarzą został uznany za winnego m.in. porwania i znęcania się.

Sprawę opisuje „Daily Mirror”. Daniel M. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd skazał także dwie kobiety, które były świadkami przestępstwa. Wśród nich jest narzeczona mężczyzny, która filmowała, jak M. znęca się nad swoją ofiarą. Spędzi ona za kratami 12 lat. Druga ma spędzić 15 miesięcy w poprawczaku.

Według ustaleń prokuratury Daniel M. w zeszłym roku zaatakował mężczyznę w jego domu nieopodal Leeds. Ze względu na dobro ofiary jego dane nie zostały podane. M. pobił go kijem bejsbolowym, a następnie zawiózł do swojego domu. Wtedy oprawca wraz ze swoim kolegą Kamilem kazał rozebrać się ofierze i zamknął go w szafie. Przez ok. 9 godzin bił go, upokarzał i zmuszał do wykonywania czynności seksualnych.

Mężczyźnie udało się uciec, gdy napastnicy wyszli z domu.

Jak powiedział obrońca Daniela M., mężczyzna „nie działał według planu, lecz improwizował” i „nie jest niebezpieczny”.

Przyczyna ataku nie jest do końca jasna. Jak pisze „Daily Mirror”, jedna z kobiet biorących udział w ataku miała poczuć się urażona zdjęciami znalezionymi w jego telefonie.

Kobiety skazane za udział w porwaniu

Radio ZET/"Daily Mirror"/MW

 

Więcej: