Niezwykły pogrzeb 6-latka wzruszył największych twardzieli

Żałobnicy w strojach superbohaterów, kolorowe zabawki i urocze zdjęcia chłopca – tak wyglądał pogrzeb Jacoba Halla, który zginął tragicznie, postrzelony przez czternastolatka. Sześcioletni chłopiec choć został błyskawicznie przewieziony do szpitala, ale zmarł w wyniku odniesionych ran. Rodzice Jacoba Halla zorganizowali mu bardzo nietypowy, wręcz bajkowy, pogrzeb.

14-letni morderca był objęty edukacją domową i miał problemy w relacjach z rówieśnikami. Pod koniec września chłopak najpierw zastrzelił swojego ojca, a następnie udał się do podstawówki, gdzie strzelał do uczniów i nauczyciela. Wśród postrzelonych był sześcioletni Jacob Hall, który zmarł w szpitalu.

Większość żałobników zrezygnowała z czerni i przyszła na pogrzeb przebrana za superbohaterów. Poprosiła o to rodzina chłopca, który uwielbiał komiksy, bajki i zabawki. Nawet najbliżsi chłopca przebrali się za Batmana i Robina. Oprócz tego na pogrzebie pojawili się m.in. czerwony wojownik z bajki o Power Rangers, Wojownicze Żółwie Ninja i inni bohaterowie z bajek.

Żałobnicy nie kryli wzruszenia. Pastor David Blizzard poprosił rodziców chłopca, aby wybaczyli nastoletniemu mordercy. – Wiem, co Jacob by mi powiedział: – Mamo, wybacz temu chłopcu, kochaj go tak jak Jezus, ponieważ Jezus go kocha. Prawdopodobnie to powiedziałby Jacob – wygłosił duchowny na pogrzebie chłopca.

Zobacz filmik telewizji FOX5:

Radio ZET/SI