Reżyser Curtis Hanson znaleziony martwy w swoim domu

Curtis Hanson, nagrodzony Oscarem za scenariusz do filmu "Tajemnice Los Angeles", został znaleziony martwy w swoim domu w Hollywood - poinformowała policja w Los Angeles.

Zwłoki 71-letniego reżysera znaleziono we wtorek około godz. 17 czasu lokalnego. Według policji zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Hanson od wielu lat cierpiał na chorobę Alzheimera.

W 1997 roku wraz z Brianem Helgelandem Hanson zdobył Oscara za najlepszy scenariusz do filmu "Tajemnice Los Angeles". Otrzymał także nominację w kategorii najlepszy reżyser, a "Tajemnice Los Angeles" - w kategorii najlepszy film. Nagrodę amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w tym filmie otrzymała Kim Basinger.

Ten kryminał opowiadający o Los Angeles z lat 50. XX wieku, okazał się kasowym sukcesem. Na całym świecie zarobił 126 mln dolarów.

Hanson wyreżyserował i był także producentem m.in. biograficznego dramatu obyczajowego "8. Mila" z raperem Eminemem w roli głównej. Film otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę pt. "Lose Yourself".

Radio ZET/PAP/ucha

Więcej: