Rodzice po twardych narkotykach. W samochodzie małe dziecko

Ledwo przytomny kierowca, kompletnie otumaniona pasażerka i ich przestraszone dziecko na tylnym siedzeniu – taki widok zobaczyli policjanci z amerykańskiego stanu Ohio, gdy zatrzymali do kontroli podejrzanie jadący samochód. Szokujące zdjęcie z interwencji opublikowały amerykańskie media.

UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Do zatrzymanych wezwano karetkę. Okazało się, że kobieta i mężczyzna brali silne narkotyki – podaje „Washington Post”. Byli w tak złym stanie, że trzeba było im podać leki stosowane przy przedawkowaniu opioidów takich jak heroina.

Siedzący za kierownicą mężczyzna został skazany na 180 dni więzienia za jazdę pod wpływem substancji odurzających oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Kobieta została oskarżona o niewłaściwe zajmowanie się dzieckiem i narażenie go na niebezpieczeństwo, ale nie trafi za kratki.

Jak pisze „WP”, sprawa nadawałaby się tylko do lokalnych wiadomości, gdyby nie zdjęcie zrobione w czasie policyjnej interwencji. Widać na nim dwoje dorosłych, którzy całkowicie „odpłynęli”, tracąc przytomność. Z tyłu siedzi kilkuletni chłopiec. Według relacji policji był zbyt przestraszony, by w ogóle okazywać emocje.

„Czas, by ludzie niestosujący narkotyków zobaczyli, z czym musimy walczyć każdego dnia” – napisano na profilu miasta East Liverpool, w którym przeprowadzona została interwencja.

Stany Zjednoczone zmagają się obecnie ze zjawiskiem nadużywania heroiny. Ten bardzo szkodliwy i uzależniający narkotyk w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności. Problem szczególnie poważny jest w małych miasteczkach i na wsiach. W całych Stanach w 1999 roku z powodu przedawkowania heroiny zmarło niecałe 2 tys. osób. Dwa lata temu ofiar narkotyku było 10,5 tys. W Ohio w latach 2003-2014 liczba osób, które zmarły po zażyciu zbyt dużej ilości heroiny skoczyła z 87 do 1,2 tys.

Radio ZET/"Washington Post"/MW

Więcej: