Duże zmiany dla klientów Ryanaira

Zmiana nie dotyczy co prawda cen biletów, ale też może nas słono kosztować. Przewoźnik Ryanair postanowił skrócić czas odpraw online. Każdy miłośnik podróżowania tanimi liniami lotniczymi powinien to wiedzieć, żeby nie naciąć się na dodatkowe koszta.

Krótszy czas odprawy przez internet

Od 1 listopada tego roku darmowa odprawa przez internet dostępna będzie od 4 dni do 2 godzin przed odlotem. Klienci, którzy nie są zainteresowani rezerwacją konkretnych miejsc, mogą bezpłatnie dokonać odprawy online lub w aplikacji mobilnej od 4 dni do 2 godzin przed odlotem, miejsca zostaną przydzielone losowo.

Dotąd odprawa z darmowym losowym przydzielaniem miejsc była dostępna od 7 dni przed odlotem. Teraz ten okres skrócił się więc prawie o połowę. Oczywiście będzie można dokonać odprawy wcześniej – będzie się to jednak wiązało z wniesieniem opłaty za rezerwację miejsca w samolocie.

Wesoły przewoźnik

Irlandzki Ryanair to największy w Europie tani przewoźnik lotniczy. Sieć słynie z kontrowersyjnych pomysłów – kiedyś planowano wprowadzić opłaty za korzystanie z toalety samolotu, a także rozważano opcję miejsc stojących, które byłby znacznie tańsze od klasycznych foteli. Żaden z tych pomysłów nie został jednak zrealizowany.

Radio ZET/SI