Rzecznik Putina o słowach Macierewicza: to całkowita bzdura

Sądzę, że wyjaśnieniem jest widocznie nadmierne emocjonalne tło, jakie panuje w ostatnich tygodniach w Warszawie – tak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował wypowiedź szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza na temat okrętów typu Mistral.

Chodzi o czwartkowe wystąpienie Macierewicza w Sejmie, gdzie minister obrony informował posłów na temat przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. W czasie dyskusji został spytany o okręty typu Mistral, które Francja zbudowała na zamówienie Rosji, ale ostatecznie zostały sprzedane Egiptowi. Paryż nie godził się bowiem na dostarczenie nowoczesnego uzbrojenia Rosji, która jest zaangażowana w konflikt na Ukrainie.

– Otóż jest prawdą, że Mistrale zostały sprzedane do Egiptu. I jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara – powiedział Macierewicz.

– Ta operacja rzeczywiście miała miejsce, a związki z Caracalami i z państwa działaniami wyjaśni Centralne Biuro Antykorupcyjne już wkrótce - mówił, zwracając się do posłów PO.

Teraz sprawę skomentował Kreml. Według rzecznika prezydenta Rosji słowa Macierewicza to „całkowita bzdura”. 

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: