Tak wybuchł Samsung Galaxy Note 7. Spalił samochód

Zaledwie kilka dni temu w Korei Południowej zgłoszono przypadki wybuchu baterii telefonów Samsung Galaxy Note 7. Teraz okazuje się, że problem ma zasięg globalny – w Stanach Zjednoczonych ten model Samsunga wybuchł i spalił samochód!

Samsung Electronics ogłosił, że wstrzymuje sprzedaż smartfona Samsung Galaxy Note 7 na całym świecie w związku z bateriami, które wybuchają lub palą się podczas ładowania. Niektórzy posiadacze telefonów na własnej skórze przekonali się o awarii.

Amerykanin Nathan Dornacher  zostawił  podłączony do ładowarki telefon w samochodzie i poszedł na chwilę do domu. Gdy wrócił, jego auto płonęło. Mimo szybkiej akcji strażaków terenówki nie udało się uratować.

Samsung co prawda zapowiedział, że pomoże Dornacherowi, ale mężczyzna i tak zamierza iść z całą sprawą do sądu.

Palące się Samsungi

Od jakiegoś czasu użytkownicy telefonów komórkowych zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy pokazujące zniszczone Samsungi Galaxy Note 7. Niektóre części urządzenia były zupełnie spalone. Internauci pisali także, że ich telefony nagle wybuchały płomieniem.

- Co roku mieliśmy przypadki wybuchów baterii, ale pierwszy raz tych sześć czy siedem incydentów miało miejsce w tak krótkim czasie po premierze telefonu - przyznał Ha Joon-doo, analityk firmy Shinhan Investment Corp.

Radio ZET/SI