Walczyła o usunięcie swojego seks nagrania. Popełniła samobójstwo

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych przez włoską policję po tym, jak samobójstwo popełniła 31-latka, przez ostatnie miesiące walcząca o usunięcie z sieci swojego intymnego nagrania.

Kobieta, opisywana przez media jako Tiziana, w zeszłym roku wysłała film do swojego chłopaka i trzech innych mężczyzn. Ci umieścili nagranie w sieci. Obejrzało je ponad milion osób. Kobieta skarżyła się, że przez film została obiektem drwin. Była zmuszona do przeprowadzenia się do innego regionu Włoch, próbowała nawet zmienić imię i nazwisko, ale historia z nagraniem wciąż się za nią ciągnęła.

Jak podaje BBC, fraza „Filmujesz? Brawo”, którą wypowiedziała w filmie, stała się niezwykle popularna. Drukowano ją nawet na koszulkach. Film miał miliony wyświetleń.

Sąd przyznał Tizianie „prawo do bycia zapomnianą” – film z jej udziałem i informacje o niej miały zniknąć z wszelkiego rodzaju portali. Dodatkowo obciążył ją jednak 20 tys. euro kosztów sądowych.

We wtorek popełniła samobójstwo. Jej śmierć wywołała we Włoszech dyskusję na temat sposobu traktowania młodych kobiet i ich obrażania.

Radio ZET/BBC/MW

Więcej: