Gwałty na dzieciach, napaści i przemoc. Pedofilska szajka winna

Sąd w brytyjskim Sheffield uznał ośmiu mężczyzn za winnych stosowania przemocy seksualnej wobec dzieci, a także ich zastraszania. Sprawa dotyczy przestępstw popełnionych w okolicy miasta Rotherham 13 lat temu.

Mężczyznom udowodniono gwałt, napaści seksualne oraz więzienie trzech dziewcząt, z których najmłodsza miała w tamtym czasie 13 lat.

Przerażające fakty o horrorze w 250-tysięcznym Rotherham wyszły na jaw w zeszłym roku. Opublikowano wówczas raport, według którego co najmniej 1,4 tys. dzieci było tam wykorzystywanych seksualnie w latach 1997-2013. Dokument wymieniał przypadki wielokrotnego gwałcenia, porywania i bicia dzieci w wieku od 11 lat. Większość ze sprawców tych przestępstw ma korzenie pakistańskie.

Według brytyjskiej prokuratury oskarżeni dopuścili się „absolutnie obrzydliwej” kampanii przemocy seksualnej wobec dziewczynek. Za winnych sąd uznał: Sagera Hussaina, Mohammeda Whieda, Ishtiaqa Khaliqa, Waleeda Alego, Asifa Alego, Masoueda Malika, Basharata Hussaina i Naeema Rafiqa. Wymiar kary ma być ogłoszony 4 listopada.

Prokuratura zwróciła uwagę, że wiodącą rolę w grupie sprawował Sageer Hussain, który „zaprzyjaźniał się z dziewczynkami, a w przypadku jednej z ofiar przekazał ją swym przyjaciołom i wspólnikom”.

W lutym br. w mieście skazano grupę sześciu osób za gwałty i przemoc seksualną wobec dziewcząt. Razem otrzymali 103 lata pozbawienia wolności.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: