McDonald's komentuje informacje z serwisu Reddit

McDonalds komentuje wpisy na Reddicie na temat produktów rybnych w ich restauracjach: "To całkowicie mija się z rzeczywistością".

Jesz fast foody?

Kilka dni temu w zagranicznych mediach pojawiły się artykuły z "listą" produktów, których należy unikać w restauracjach typu fast food. Podłożem tych materiałów były anonimowe wpisy na Reddicie, gdzie osoby podające się za pracowników różnych sieci fastfoodowych, zdradziły zaskakujące informacje na temat tego, czego kategorycznie nie zamawiać. Mowa była m.in. o potrawach na bazie ryby.

O komentarz do tego materiału poprosiliśmy przedstawiciela McDonalds Polska. Udzielił go dyrektor ds. korporacyjnych i zasobów ludzkich - Krzysztof Kłapa.

Wyjaśnił, że informacje te całkowicie mijają się z rzeczywistością. Dzisiejsze, wysokie standardy - mówi Krzysztof Kłapa - we wszystkich restauracjach sieci McDonalds nie pozwalają na tego typu zaniedbania. Nie ma możliwości o tym, by jakikolwiek produkt serwowany klientowi był nieświeży czy też przez długi czas oczekiwał na to, że ktoś go zamówi. Dziś cały system restauracji opiera się na przygotowywaniu produktów tuż po zamówieniu przez klienta. Informacja z kasy lub kiosku przekazywana jest do kuchni, gdzie pracownik z zachowaniem wszelkich zasad i wytycznych przygotowuje zamówiony produkt.

Przedstawiciel McDonalds Polska poinformował, że wysokie są także standardy czystości w restauracjach oraz zasady higieny. Pracownicy myją ręce wielokrotnie w ciągu dnia pracy, a także po wykonywaniu określonych produktów. Wszystko odbywa się według restrykcyjnych reguł i nie ma mowy o tym, by te wypowiedzi były prawdziwe - dodał.

Więcej: