Strzelanina w centrum handlowym w Houston. 9 osób rannych

Jedna osoba jest w stanie krytycznym po strzelaninie w centrum handlowym w Houston w Stanach Zjednoczonych. Z nieznanych przyczyn uzbrojony mężczyzna zaczął strzelać do ludzi na sklepowym parkingu. Ranił w sumie dziewięć osób. Policja zastrzeliła podejrzanego w trakcie obławy.

Według relacji świadków mężczyzna oddał kilkadziesiąt strzałów w kierunku samochodów, które stały na parkingu centrum lub przejeżdżały w pobliżu budynku. Agencja Reutera zaznacza, że wszystkie postrzelone osoby w momencie zdarzenia były w samochodach.

Gdy na miejsce przybyła policja, sprawca zaczął strzelać w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli ogniem, zabijając mężczyznę.

Według źródeł policyjnych cytowanych przez AP mężczyzna był prawnikiem i miał problemy w swojej kancelarii. Mieszkał w okolicy miejsca zdarzenia. W pobliżu policja znalazła wiele sztuk broni.

Niepokojące informacje także z Francji.

Około 60-letni mężczyzna otworzył ogień w jednym z supermarketów niedaleko Paryża. Poważnie ranił dwie osoby. Został zatrzymany.

Według francuskich mediów mężczyzna był stałym klientem sklepu. Z kolei agencja Reutera przekazała, że sprawca jest znany policji, ponieważ już wcześniej dopuszczał się aktów przemocy. Według nieoficjalnego źródła cytowanego przez Reutera do zdarzenia doszło w wyniku prywatnej kłótni.

Radio ZET/PAO/AK
 

Więcej: