Strzelanina w centrum handlowym w USA. Już pięć ofiar śmiertelnych

Rośnie bilans ofiar strzelaniny w centrum handlowym Cascade Mall w Burlington w stanie Waszyngton na północnym zachodzie USA. Według najnowszych informacji nieznany sprawca zabił pięć osób. Wcześniej informowano o czterech ofiarach.

Jak podaje CNN, trwają poszukiwania sprawcy. To ubrany na szaro mężczyzna latynoskiego pochodzenia. Zaczął strzelać z broni myśliwskiej do klientów sklepu.

Do strzelaniny doszło w godzinach, gdy w centrum handlowym było wielu kupujących. Sprawca zbiegł jeszcze przed pojawieniem się policji.

Motywy zbrodni nie są jasne.

Reuters przypomina, że niespełna tydzień wcześniej doszło do masakry w miejscowości St. Cloud w stanie Minnesota, gdzie mężczyzna w mundurze prywatnej firmy ochroniarskiej zranił nożem osiem osób w centrum handlowym Crossroads Mall. Napastnik został zastrzelony.

Według propagandowej agencji prasowej dżihadystów Amak był on bojownikiem Państwa Islamskiego (IS). Według tego źródła „żołnierz Państwa Islamskiego” działał w odpowiedzi na apel o „atakowanie obywateli państw należących do koalicji krzyżowców”.

Radio ZET/AFP/PAP/kb

Więcej: